top of page
fotografie_profil

BcA. Stanislav Novotný, DiS.

ilustrace

Jmenuji se Stanislav Novotný a zaměřuji se všeobecně na multimediální produkci. Věnuji se zkrátka všemu kolem hudby, tvorby videí a reklamy, zpravodajství a televizní produkci.

 

Vystudoval jsem Filmovou Akademii Miroslava Ondříčka v Písku - v oboru režie dokumentaristiky a také Soukromou vyšší odbornou školu filmovou v Písku - v oboru kamera. Od základní školy, přes střední až po vysokou jsem se současně s hudební produkcí v roli bubeníka věnoval hlavně natáčení a fotografování. Od roku 2014 jsem poposkočil do profesionální fáze mého koníčku jako televizní kameraman ve zpravodajství. Prošel jsem si celostátním i regionálním vysíláním a v dnešní době působím jako hlavní kameraman Jihočeské televize. I přestože jsem byl na vysoké škole veden spíše filmovým směrem pod taktovkou nejznámějších a nejkvalitnějších českých filmových odborníků, vždy mě spíše přitahovala televizní tvorba, rychlost, aktuálnost, objektivita a zejména pak krimi-zpravodajství. Protože jsem také v rámci studia absolvoval několik odborných stáží u filmu, získal jsem několik licencí a školení na kamerové stabilizátory, jízdy a také drony a bezpilotní letouny, rozhodl jsem se, že část svého podnikání věnuji komerční tvorbě a reklamním spotům. 

 

Od roku 1999 se také intenzivně věnuji hře na bicí nástroje a perkuse. Po absolvování odborné výuky na bicí nástroje v ZUŠ Prachatice jsem odehrál již hodně sezón s různými hudebními skupinami a tanečními orchestry. Prošel jsem si nejen obyčejnými a lokálními hudebními projekty, ale zahrál jsem si i s opravdovými profesionály na podiích pro tisíce diváků. Nedělám však rozdíly mezi typy kapel a cílovou skupinou a i na sebemenších akcích se snažím ze sebe vydat vždy jen to nejlepší, k co možná největší spokojenosti všech zúčastněných. V současné chvíli působím jako bubeník a vokalista hudební skupiny, kterou jsem v roce 2015 založil se svým otcem a svými přáteli. Reprodukujeme hudbu od nejznámějších českých i světových interpretů tak nejlépe, jak jen umíme. Současně se také věnuji studiovému nahrávání bicích a klávesových nástrojů nejen do svých nahrávek, ale také i pro různé hudební skupiny na zakázku. A protože se z poloviny cítím být kameramanem a druhou polovinou právě hudebníkem, tak se kromě natáčení a aktivnímu hraní věnuji i zvučení, audio nahrávání a hudební produkci a postprodukci. 

No a jako správný muzikant jsem si doma vybavil zkušebnu několika hudebními nástroji současně s malým nahrávací studiem a občas nahraji i sám sebe. Trochu tím trápím sousedy i svou přítelkyni, fušuji zpěvákům do řemesla a ve volných chvílích se věnuji i zpívání a některé mé pokusy můžete zahlédnout v mém kanálu na Youtube. Ve volných chvílích tak tvořím jednoduché coverové klipy z natáčení typu "movie about", k nimž si dohrávám klávesové a bicí nástroje. Mezi mé veliké pomocníky například s kytarou, baskytarou a postprodukcí je i můj dlouholetý parťák a člen mého produkčního týmu Jaroslav Žíla. Poděkování ale patří například klavíristovi D. Dankovi, nebo třeba trumpeťákovi a klávesákovi F. Zachovi. V jednom z mých klipů mi ochotně zahrál i ředitel ZUŠ Prachatice J. Weiss. :-) Díky! :-)

 

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
bottom of page